Blog yazmaya başlarken…

Spread the love

Aylardır aklımda olan, üzerinde çokça düşündüğüm bir fikir blog yazmak.

Neden mi blog yazmak? Aslında tek nedenden ötürü değil birçok nedenden ötürü.

2.oğlumun doğumuna 1.5 ay kala doğum iznine ayrıldım ve bebeğim 8 aylık oldu hala çalışmaya başlamadım. Uzun süre çalışma hayatından uzak olunca boşluğa düştüm. Yoğunluğa, çalışmaya alışkın bir anne olarak bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüm. Düşünürken blog yazmanın tam da bana göre olduğunu fark ettim. Sadece bir fikirken bile çok heyecanlanmama neden olan bu fikrimin vücut bulmasını istedim 1. Nedenim bu.

İkincisi yaşarken ki, çocuk büyütürken ki tecrübelerimi yanlışıyla doğrusuyla paylaşmak için yazacağım. Birçok insan mükemmel ebeveyn pozlarına giriyor. Onları dinledikçe anne babalığından şüphe etmeye başlıyorsun, sorguluyorsun kendini. Çok iyi bir anne olduğum için değil, eksiklerimi görmek ve sizlere de “yalnız değilmişim, aynı yollardan geçiyorum,” dedirtmek için yazacağım.

Mükemmel bir öğretmen olduğum için değil, araştırıp doğrusunu öğrenmek için, kendimi geliştirmek istediğim için yazacağım. 

Çok güzel saçlarım, cildim, fiziğim olduğu için değil, olmasını istediğim için yazacağım. Çok marifetli olduğum, sayısız tarif bildiğim için değil, deneyimlediğim lezzetleri paylaşmak için yazacağım.

Aslında ben yazmayı sevdiğim için, çevreme faydalı olmayı sevdiğim için, kendime iyi gelmesi için yazacağım.

Ee hadi hayırlı olsun o zaman.

Blog yazmaya başlarken…” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir