Ne yapsam acaba?

Spread the love

Kadın olmak zor… Anne olmak zor… 2 çocuk annesi olmak daha da zor. Her şeyin mükemmel olmasını istiyorsanız hele çok daha zor.

Bu aralar ev hanımı modunda olduğumdan kendimi evime, çocuklarıma, eşime adadım desem yalan olmaz. Peki kendime ayıracak vaktim var mı derseniz yok denecek kadar az.

Ufaklığın gündüz uykusuna yattığı zamanlar ne yapacağımı şaşırırım. Hemen girişirim işlere. Yataklar toplanacak bulaşık makinası boşaltılıp doldurulacak. Çamaşırlar makinaya atılacak. Çıkınca serilecek. Ütü varsa yapılacak. Tuvalet banyo yıkanacak. Makine tutulacak. Yerler silinecek. Yemek yapılacak. Şanslıysam eğer uzun uyur ve yapmam gereken işlerin hepsi biter yok değilsem yarıda kalır. Haa bi de öyle bir planlama yaparım ki dakikam boşa gitmez.

Ee noldu kendime zaman ayıramadım. Olsun evim temiz, yemeğim hazır. Nasip 2.uykuya.

2.kez uyursa eğer hemen alırım kitabımı elime. Peki kafam rahat kendimi vererek okuyabilir miyim? Hayırr. Keşke uyusaydım diye geçer aklımdan. Uyumak için yatağa girersem eğer ayy keşke bloğuma yazı mı yazsaydım derim. Yazı yazmaya başlarım ayy keşke kitap mı okusaydım derim. O iç sesim hiç susmaz. Derim de derim anlayacağınız. Bunu derim de yalnız olmadığımı da bilirim. Anneyim ben anne boş vakit de neymiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir