Sünnet süreci-1

Spread the love

Büyük oğlum 6 yaşını doldurup küçük oğlum da çok fazla hareketlenmeden 8-9 aylıkken sünnetlerini yaptırmaya karar verdik eşimle. Küçük bir doktor araştırmasından sonra ilimizde bulunan devlet hastanesinde bir çocuk cerrahında karar kıldık.

Muayeneye gittik. Doktor fiziksel muayenelerini yaptı, çocuklarımızın bilgilerini aldı ve sünnet için gün vermek üzere telefon edeceklerini söyleyerek bizi gönderdi.

Yaklaşık 1 ay sonra aradı. 2 çocuğumuz olmasından ötürü ve de yaş farkı olduğundan ötürü 2 gün arayla sünnet yapmamızın daha iyi olacağını söyledi. Pazartesi günü tahlil için hastaneye çağırdı.

Pazartesi hastaneye gittik. Kan tahlili yaptılar, anestezide sorun olmaması için çocukların bilgilerini aldılar. Salı günü küçük oğlumun perşembe de büyük oğlumun sünnet edilmesine karar verdik.

Ufaklığı gece 4’den sonra beslemedim. 8.30 da hastanedeydik. Odamıza gittik. Ameliyat elbisemizi giydik, babamızı odada bırakıp anne oğul hemşireyle ameliyathaneye indik. saat 11’de dualarla teslim ettim oğlumu doktorlara. Bu sünnet eninde sonunda olacak, en azından küçük olduğu için canının yanmayacağını düşündüğüm için içim rahattı aslında.

20 dakika sonra yeşil örtüler içinde inlerken verdiler oğlumu kucağıma. İçerde ayılttıklarını, hala narkozun etkisinde olduğunu söylediler. Odamıza çıktık, babamız karşıladı bizi. Narkozun etkisi geçince biraz ağladı. Ama oğlumun asıl derdi açlık ve susuzluktu. 1.5 saat sonra beslendikten sonra normal haline döndü.2 saat sonra evimizdeydik.

Sırada büyük oğlum vardı. Yaşı büyük olduğu için acı eşiği düşük olacak ve canı yanacak diye düşündüğüm için ona belli etmesem de üzülüyordum.

Gece 12 den sonra hiçbir şey yedirmedik. 8. 30’da hastanedeydik. Siyah ameliyat kıyafetlerimizi giyip bu sefer 10 da ameliyathanedeydik. Sıramızı beklerken konuşmaya, heyecanını yatıştırmaya çalıştım. Ama oğlum maşallah çok cesaretliydi. Ameliyathane kapısına kadar el ele gittik. Orada görevliler kucaklayıp götürdüler. 20 dakika sonra sedyeyle çıkardılar. Ayılmış vaziyette çıktı. Yine biraz bekleyip odamıza çıktık. Doktor sünnet külodu almayın dediği için almamıştım ama kesinlikle almak gerekiyormuş. Çünkü pipisi kıyafete sürtüyor, canı yanıyordu. Allah’tan gelirken kağıt bardak götürmüştük de o eve gelene kadar bizi rahatlattı.

Sünnet öncesi ve sünnet anı böyle geçti. Şuan iyileşme sürecindeler. İyileşsinler bu süreci de yazacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir