Sünnet süreci-2

Spread the love

Hayırlısıyla çocuklarımın sünnet ve iyileşme sürecini kolaylıkla atlattık. İlk önce şunu söyleyeyim, düşündüğüm kadar zor değilmiş.

Ufaklığın sünnetinden 2 saat sonra evdeydik. Yolda gelirken kucağımda uyudu, yatağına yatırdım ve 2.5 saat uyudu. .Kalktığındaki tepkisini çok merak ediyordum. Uyandı, hemen emzirdim, sonra kucağımdan inmek istedi. Emekleyerek koltuğa gitti, tırmandı, hiç ağlamadı. Bi ohh çektim. Canı yansa bu hareketlerinde yanardı dedim.

Büyük oğlumda da yine 2 saat sonra evdeydik. Penguen gibi zor yürüse de acısı ağrısı yoktu onun da. Geldik, yemeğini yedirdim, sünnet yatağı yapıp yatırdım. Bir süre sonra çişi geldi. Kesin ağlayacak dedim, çünkü hep yorumlarda öyle okumuştum. Babasıyla gönderdim tuvalete ama şükür ki hiç ağlamadı.

İkisinin de sargısını ertesi gün sağlık ocağında çıkarttık. Pipiler ciğer gibiydi, içim gitti. 3 gün boyunca günde 4-5 kere antibiyotikli krem sürdüğümüz gazlı bezle sardık. Sünnetin 5. gününde banyolarını yaptırdık ve sonrasında 5 gün boyunca sabah akşam 15’er dakika suda oturttuk. Tedavi süreci böyleydi.

9 aylık olan küçük oğlum hiç sünnet olmamış gibi geçirdi bu süreci. Çok çabuk da iyileşti. 7 yaşındaki büyük oğlum tam 1 hafta sonunda tamamen iyileşti. hatta okula bile gitti. 5.günde evde top bile oynadı onu da ekleyeyim. Ondaki tek sıkıntımız krem sürüleceği zaman elletmek istemiyordu o kadar.

Biz bu süreci çok kolay ve sağlıklı geçirdik. Ama şunu da söylemeliyim büyük oğlumuzla sünnet olayıyla ilgili çok şey konuştuk. Neden sünnet olması gerektiğini, bütün arkadaşlarının sünnet olacağını, nasıl bir süreç olacağını, onun çok cesaretli olduğunu, bu işi de başaracağını, onun hep yanında olduğumuzu söyledik. Tedavi sürecinde de bol bol konuştuk, sarıldık, öpüştük.
Bu davranışlarımızın işimizi kolaylaştırdığını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir