Doğum sonrası işe dönüş

Spread the love

Okullar açıldı, ilk haftası bitti bile. Ben de uzun bir aranın ardından okuluma, öğrencilerime geri döndüm.

Okullar açılmadan bir arkadaşla konuşuyoruz. Dedi ki “yeni doğum yapan anneler işe başladığında verimsiz oluyor, akılları hep evde bebeğinde kalıyor.” Çok alıngan, kırılgan olmama rağmen hiç de bu lafları üstüme alınmadım. Yapmam gereken her türlü hazırlığı yaptım ve hazırım.

Aylar öncesinden bakıcımı ayarladım. Her detayı ayrı ayrı konuştuk. Oğlum bu ayrılıktan çok fazla etkilenmesin diye bakıcı teyzemizle birkaç kez buluştuk, yakınlaşmalarını sağladık.

Eve bakıcı gelecek, ele karışacağız diye evimi dip köşe temizledim. Ee kolay değil evin sadece senin olmaktan çıkıyor. Bakıcı gelmese de temizliğimi yapardım aslında. Evim temizse öyle mutlu oluyorum ben.

Çocuklarımın sünnetini bile izindeyken yaptırdım. Bir de bunun için izin almak zorunda kalmayayım dedim.

Sünnet mübareğine gelenlere hazır olsun diye
ufaklık uyudukça kurabiye, poğaça, börek yaptım. Yoğunluktan yemek yapamadığım günler olur belki diye sarma, köfte yaptım, nohut haşladım.

Diyet yaptım zayıfladım, saçlarımı kestirip boyattım. Uzun zamandır tayt ve sweatshirti kendime forma edindiğim için alışveriş yapmam gerekiyordu. Gardırobumu gözden geçirdim, eksiklerimi belirledim ve alışveriş yaptım. Loğusa halimden kurtulup eski bakımlı halime geri döndüm. Diyet ve bakım benim için gerçekten çok önemli bir motivasyon kaynağı.

Müdürüme gidip programla ilgili konuştum. Hangi sınıflara gireceğimi öğrendim ve konuları inceledim. Malum her sene müfredat değişiyor, illaki bakmak gerekiyor.

Öyle hiç bir hazırlık yapmadan “yarın işe başlıyorum ben” demek bana göre değil. Her şey de olduğu gibi işe başlamak da kafada bitiyor. 2 çocuklu anne olarak çalışma hayatına hazırım. Sorunsuz geçireceğim, öğrencilerime, okuluma verimli olabileceğim bunun yanında çocuklarımı, eşimi, evimi ihmal etmeyeceğim bir yıl olur inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir