Üstümde gezen karabulutlar.

Spread the love

Bu aralar ben mi garibim üzerimde gezen kara bulutlar mı var bilemedim.

Kurban bayramına gitmeden önce buzdolabımı bir güzel temizledim. Dedim ki etler gelir şimdi temiz dolaba girsin. Kurbanın etini nasıl değerlendireceğimi de düşündüm. Dönem başladığında yoğunluk da başlayacak. Çalışan bir anne olarak pratik olabilecek şeyler yapayım dedim.

Hayırlısıyla kurbanı kestik. Allah kabul etsin. Ama iş oradan sonra başladı. 2. gün kestiğimiz kurbanın bir kısmı dondurucuda bir kısmı da yer yok diye buzdolabında bekledi. 4.gün evimize geldik. Memleketimiz evimize 2 saat mesafede. Yolda gelirken bir şey olmaz inşallah diyerek geldik. Kıyma yaptırmak için etleri kasaba götürdük. Kasap” geç kalmadan hemen dolaba koyun, az kalmış bozulacak” demiş. Adam öyle deyince koklaya koklaya poşetledim, ama içim hiç rahat değil. Kokuyor gibi geliyor. Eve gelince kardeşime koklattım. Kavurmustum, tadına baktırdım. Yok bir şey dedi. Ama yok ben ikna olamıyorum. Hadi dedim olsun nasipten ötesi yok. Bozulanı atarım bozulmayanı yeriz.

Giderken dolapta sadece semizotu bırakmıştım. Eşim gelene kadar bozulmaz dedi, gelince yeriz. Poşetini çekmemle kapkara suyun dolaba ve halıya dökülmesi bir oldu. İşim mi yok, temizledim. Ardından oğlum kendi kendine dondurma yapmak istedi. Yapmış dolaba koyarken döktü. Hadi bakalım bir de onu temizledim.

Bitti mi? Bitmedi.

Köyden gelirken süt getirmiştim. 5 kg. 4 kilosunu yoğurt yaparım, 1 kilosunu da sütlaç yaparım dedim. Sütlacı yapmaya başladım. Bir baktım kesildi. Kendimde hata arıyorum. Soğuk sütü sıcağa koyunca kesildi kesin dedim. Sütü mayaladım. Gece açtım, farketmemişim. Sabah bi baktım tutmamış. Kese yoğurdu yapılacak. İşim mi yok.

Neymiş? Nasipten ötesi yokmuş. Allah sağlık versin de gerisi olur gidermiş….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir